کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی موچش
The most fatal thing a man can do is try to stand alone
 
 
چهارشنبه 30 مرداد 1398 :: نویسنده : منیژه حسنی
موفقیت شغلی

مطالبی در مورد "راز موفقیت در کار " در ادامه مطلب

سیزده کاری که باید برای دستیابی به موفقیت کنار بگذارید.

 همه می گویند راز موفقیت این است که در خود تغییر ایجاد کنید اما گاهی اوقات برای دستیابی به موفقیت نیازی نیست چیزی به دست آورید بلکه کافیست چیزی را کنار بگذارید. فهرستی وجود دارد که جهانی است و اگر شما این کارها را کنار بگذارید به فردی موفق تبدیل خواهید شد. هرچند تعریف موفقیت از نظر هر کس متفاوت است اما راز موفقیت نکاتی کلیدی در بر دارد. شما می توانید برخی از این کارها را از همین امروز آغاز کنید و برخی دیگر را پس از مدتی اندک شروع نمایید. کافیست برای زندگی خود یک چارچوب تهیه کنید و طبق آن روش زندگی تان را تغییر دهید. امید است که این مطلب بتواند شما را در رسیدن به اهداف تان یاری رساند.

1.سبک زندگی ناسالم را کنار بگذارید.

 اگر می خواهید به خوبی زندگی کنید همه چیز از این نقطه آغاز می شود. ابتدا شما باید از سلامت خود مراقبت کنید و در این باره سه چیز وجود دارد که باید آن ها را به خاطر بسپارید:

 خواب کافی

رژیم غذایی سالم

فعالیت بدنی

 این ها گام هایی کوچک هستند اما با رعایت کردن آنها یک روز از خود سپاسگزاری خواهید کرد.

 

2.برنامه های کوتاه مدت را کنار بگذارید.

 شما فقط یک بار زندگی می کنید اما می توانید همین یک بار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. افراد موفق اهداف بلند مدت برای خود تعیین می کنند و می دانند که این اهداف صرفأ نتیجه عادات کوتاه مدتیست که هر روز انجام می دهند. این عادات سالم نباید چیزی باشند که انجام می دهید بلکه باید چیزی باشند که تصور می کنید.

 

3.نقش های کوچک را رها کنید.

 نقش های ناچیز شما به جهان خدمتی نمی کنند. همه افراد دنیا دوست دارند بدرخشند و همه نور او را ببینند. این درخشش در حقیقت ترس ماست که آزاد شده است. همیشه سعی کنید فرصت های زیادی را به دست آورید و رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. جهان باید از آنچه که شما به دست می آورید برخوردار شود. بنابراین نگران نباشید و ایده های خود را رو کنید. اگر ترس را کنار بگذارید موفق خواهید شد.

 

.4 اشتباهات گذشته را فراموش کنید.

 انسان های موفق مسئولیت کارهای خود را بر عهده می گیرند و زندگی می کنند بدون آنکه به نقطه شروع، ضعف ها و شکست های گذشته فکر کنند. اینکه مدام به گذشته فکر کنید هراس انگیز است و شما را از پیشرفت کردن منع می کند. عذاب وجدان مانع رشد شخصی و حرفه ای شما می شود. اشتباهات گذشته را پشت سر بگذارید که این تنها راه موفقیت است.

 

5 .درجا زدن را کنار بگذارید. 

آینده متعلق به کسانیست که مهارت های بیشتری را یاد می گیرند و آنها را با خلاقیت خود ترکیب می کنند. برخی از افراد فکر می کنند که استعدادهایشان، ویژگی های از پیش تعیین شده ایست که قابل تغییر نیستند. آنها همچنین معتقدند که استعداد به تنهایی منجر به موفقیت می شود اما کاملأ در اشتباهند. افراد موفق روزانه وقت خود را صرف رشد و توسعه مهارت هایشان می کنند تا دانش جدیدی به دست آورند و ادراک خود را تغییر دهند. تنها در این صورت است که می توان زندگی خود را دگرگون کرد. ممکن است امروز باشیم و فردایی وجود نداشته باشد.

 

6 .منتظر شانس و معجزه نباشید.

 موفقیت یک شبه واقعی نیست. سعی کنید خودتان هر روز از روز قبل بهتر و بهتر شوید. افراد موفق برای بهبود روز افزون خود تلاش بسیار می کنند و می دانند که در طول زمان نتایج این تلاش ها را خواهند دید. به همین دلیل است که شما باید برای آینده برنامه ریزی کنید.

 

7.کمال گرایی را کنار بگذارید.

 مهم نیست چه قدر سعی کنید، در نهایت هیچوقت هیچ چیز کامل نیست. ترس از شکست یا حتی گاهی ترس از موفقیت شما را از انجام اقدامات و ایجاد خلاقیت باز می دارد. اگر انتظار داشته باشید که همه چیز در حد کمال درست باشد بسیاری از فرصت ها از دست خواهند رفت. ابتدا بسازید و سپس به بهبود آن کمک کنید.

 

8.چند مسئولیت را هم زمان بر عهده نگیرید.

 انجام صحیح چند وظیفه به طور هم زمان یک توهم است. شما خیال می کنید چند مسئولیت بر عهده دارید اما در حقیقت شما در حال اتلاف وقت از یک کار به کاری دیگر هستید. افراد موفق به خوبی این راز موفقیت را می دانند. به همین دلیل تنها یک چیز را انتخاب کرده و خود را تسلیم آن می کنند. مهم نیست که آن کار چیست. ایده ای برای کسب و کار، گفتگو و یا تمرین، هر چه که باشد خود را وقف آن می کنند. حضور به طور کامل و داشتن تعهد در هر کاری یک امر ضروری است.

 

.نیازی نیست همه چیز را کنترل کنید.

برخی مسائل قابل کنترل نیستند. چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید را کنار بگذارید و روی مسائلی که می توانید کنترل کنید تمرکز نمایید. بدانید گاهی اوقات تنها چیزی که قادر به کنترل کردنش هستید نگرش شماست. بابت مسائلی که در اختیار شما نیستند ناامید و عصبی نشوید.

 

.10 دعوت کسانی که از شما پشتیبانی می کنند را بپذیرید.

 افراد موفق می دانند راز موفقیت این است که باید کارهای خاصی انجام دهند و درخواستهایی از دوستان، همکاران و خانواده هایشان داشته باشند. شاید درخواست کردن در ابتدا برایتان سخت باشد اما کمی بعد وقتی به اهداف تان رسیدید هم شما سربلند خواهید شد و هم اطرافیان به شما افتخار می کنند. پس نترسید و اگر کسی را به عنوان پشتیبان دارید از حمایتش بهره مند شوید.

 

.11افراد منفی را کنار بگذارید.

از افراد منفی دور بمانید زیرا آنها برای هر راه حل، مشکلی می تراشند. اگر وقت خود را با کسانی می گذرانید که همیشه بهانه تراشی می کنند، منفی باف هستند و مدام دیگران را برای همه چیز سرزنش می کنند، میانگین موفقیت خود را کاهش می دهید. این افراد می توانند مانع بزرگی برای شما باشند. بودن در کنار افراد موفق و کسانی که مدام در حال رشد خود هستند نیز میانگین موفقیت شما را افزایش می دهد. پس راه موفقیت این است که نگاهی به اطراف خود بیندازید و تغییراتی در رفت و آمد با اطرافیانتان ایجاد کنید.

 

.12 نیازی نیست که همه افراد شما را تحسین کنند.

 هیچگاه نمی توان همه افراد دنیا را راضی نگاه داشت. ممکن است کسی در دنیا باشد که عده زیادی او را دوست دارند اما در عین حال تعداد زیادی هم از او متنفرند. این کاملأ طبیعیست و نیازی نیست که خود را توجیه کنید. راز موفقیت این است که به کارتان ادامه دهید. خود را تقویت کنید و در جهت رشد قدم بردارید. بدانید که اگر تعدادی از افراد از شما تنفر دارند حتمأ دارید کار مهمی انجام می دهید. این ایراد آنهاست و شما مشکلی ندارید.

 

.13 راز موفقیت این است که زمان را هدر ندهید.

 بزرگترین مشکل این است که شما فکر می کنید همیشه وقت دارید. شما فقط یک بار زندگی می کنید و به همین دلیل است که آن را به خودتان بدهکارید. باید پیش بروید و به آن کسی که می خواهید تبدیل شوید. هدر دادن بیهوده زمان می تواند شما را از رسیدن به اهدافتان دور کند. برای انجام این کار باید یاد بگیرید چگونه کنترل بیشتری روی بیست و چهار ساعت شبانه روز داشته باشید تا از وقت خود به نحو احسن استفاده کنید. مرگ برای همه پیش می آید اما میراثی که از خود به جای می گذارند هیچگاه فراموش نمی شود.

 

منبع  :  thriveglobal


نوع مطلب : ارتقاء حرفه ای، مطالب آموزشی، 
برچسب ها : راهکارهای موفقیت در کار، موفقیت شغلی،
لینک های مرتبط : هفت گنج،


سه شنبه 26 شهریور 1398 07:52 ب.ظ
سلام

بسیار مطلب جالبی بود

سپاس از زحمات شما
منیژه حسنی : سلام و عرض ادب ، خواهش می کنم ، ممنون از لطفتان
جمعه 22 شهریور 1398 12:41 ب.ظ
❤️
منیژه حسنی : سلام گل پری جون مرسی از حضورت
شنبه 16 شهریور 1398 11:39 ب.ظ
دوشنبه 11 شهریور 1398 08:01 ق.ظ
پنجشنبه 7 شهریور 1398 08:56 ق.ظ
این زندگی مثل یک شب اقامت در یک کاروانسراست که خیلی درگیرش نخواهی ماند. شب را آسوده میگذرانی و می دانی که صبح بی شک خواهی رفت و هرگز حتی لحظه ایی نگران کاروانسرا نمی مانی.
این زندگی تنها و تنها یک سفر است ،یک پل . از رویش بگذر، زیاد در آن درگیر نشو.

زندگی کن بدون هیچ حس مالکیتی
زندگی کن بدون هیچ تعلق داشتن
زندگی کن و عشق بورز، اما وابسته هیچ چیزی نباش.

نگاه کن به اطرافت ! همه گرفتار و درگیرند و تقلا می کنند.
میخواهند دنیا نوع خاصی باشد که آنها راضی و دلخوش باشند میخواهند همه چیز به بهترین شکل تغییر کند.
آنقدر درگیرند که نمی توانند بخوابند.

میخواهند دیوارهای این کاروانسرا را رنگ کنند، تزئین کنند، وسایلش را عوض کنند و غافلند که صبح باید برای همیشه از آنجا بروند و با این تفکر کل شب را به تعمیر و مبارزه و تغییر دادن چیزها میگذرانند و به هدر میدهند. این دقیقا همان کاری است که نباید در این زندگی انجام داد حتی باید از آن فرار هم کرد.
پس:

زندگی کن بدون هیچ حس مالکیتی
زندگی کن بدون هیچ تعلق داشتن
زندگی کن و عشق بورز، اما وابسته هیچ چیزی نباش.
منیژه حسنی : سلام و عرض ادب ،

بسیار زیبا ، ممنون از کامنت زیبای شما
جمعه 1 شهریور 1398 10:33 ب.ظ
یارب دل مارا تو به رحمت جان ده
درد همه را به صابری درمان ده

این بنده نداند که چه می باید خواست
داننده تویی هر آنچه خواهی آن ده

سلام شبتون بخیر
منیژه حسنی : سلام و عرض ادب ، سپاس از حضور شما
پنجشنبه 31 مرداد 1398 06:53 ب.ظ
درود ممنون از مطالب عالی
منیژه حسنی : سلام ،

ممنون از نظر لطف شما
پنجشنبه 31 مرداد 1398 11:33 ق.ظ
درود بر شما
انشالا همیشه موفق باشید
منیژه حسنی : سلام و عرض ادب ، ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی و تعامل اعضای گروه های آموزشی موچش و گروه تکنولوژی استان کردستان با هدف تبادل اطلاعات و تجربه در راستای توسعه شایستگی های حرفه ای دانش کاربران در حوزه آموزش ایجاد شده است.

مدیر وبلاگ : منیژه حسنی
نویسندگان
نظرسنجی
همراهان عزیز ، سلام . یک سؤال :نظر شما در مورد تأثیر آموزش مجازی برای تدریس به دانش آموزان در ایام قرنطینه چیست ؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما


                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic